به وبسایت گروه صنعتی ایران خودرو دیزل خوش آمدید
  • انتشار : 1401/09/29
  • دسته : رویداد ها
  • 1217

به نقل از خبرنگار نشریه داخلی تلاش: وزیر کشور با اشاره به این مطلب که  زنجیره‌ی تحقیق و تولید، یک زنجیره‌ی پیوسته و بالنده و زنده است افزود، تولید نه‌فقط آثار اقتصادی دارد بلکه آثار اجتماعی هم داراست و جریان تولید، اقتصاد و اشتغال در هم پیوند خورده است.
ایشان خاطرنشان کرد، برخی کشورها ازنظر مادی در دنیا به خاطر یک محصول سربلند بودند و با آن محصول شناخته می‌شوند و مایه عزت ملی‌شان می‌شد و نشان می‌دهد که تولید می‌تواند در عرصه اجتماعی هم چه آثاری داشته باشد. تولید فقط یک عمل اقتصادی ساده نیست و این مفهوم در ایران، مقدس می‌شود؛ چون در کشور ما علم و استقلال موردتکریم است.
احمد وحیدی گفت: آیین امروز در شرکت ایران خودرو دیزل نشان می‌دهد که یک ایرانی می‌تواند محصول خوب و درخور بسازد و نشان‌دهنده‌ی ظرفیت داخلی ماست. این ظرفیت‌ها، محصول انقلاب اسلامی و تلاش‌های مستمر در حوزه علم و دانش است. مونتاژ کردن مرحله‌ای از صنعت است ولی ما از این مرحله فراتر رفته‌ایم و توان ساخت محصولات را در داخل داریم.
وی با تأکید بر لزوم حمایت از کارگران و نخبگان خاطرنشان کرد: جریان جدیدی در دنیا ازنظر انقلاب صنعتی در حال وقوع است و کشور ما هم باید جایگاه مناسب خود را تثبیت کرده و ارتقا دهد. ما همه قراردادهایمان را با شرکت‌های داخلی منعقد کردیم و هیچ قراردادی با شرکت‌های خارجی ننوشتیم و معتقدیم که در داخل توان رفع نیازهای خود راداریم.
وزیر کشور با اشاره به تأکیدهای رهبر معظم انقلاب بر مسئله علم، دانش و تولید بیان کرد: به یاری خداوند امروزه در کشورمان گام‌های جدیدی برداشته می‌شود و امیدواریم هر روز خبرهای خوبی برای مردم داشته باشیم.
وحیدی با بیان اینکه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهری یک ضرورت است، تصریح کرد: این نوسازی برای رفاه مردم، بهبود محیط‌زیست و صرفه‌جویی اهمیت دارد که قراردادهای خوبی دراین‌باره منعقد کردیم و به‌مرور به ناوگان شهری تحویل داده خواهد شد. این اقدامات و قراردادها موجب می‌شود تا وضعیت حمل‌ونقل شهری بهبودیافته و تولید هم شتاب بیشتری بگیرد.
لازم به ذکر است، وزارت کشور 3 ماه پیش‌قرارداد ساخت این 500 دستگاه را منعقد کرده بود که  در این آیین رونمایی توسط شرکت ایران‌خودرو دیزل به ناوگان شهری واگذار شد.