شرايط مزايده عمومي شماره  02-1401

شرايط پذیرش نمایندگی خدمات پس از فروش

بخشنامه های فروش

 

 
به وبسایت گروه صنعتی ایران خودرودیزل خوش آمدید
 

صفحه اصلی > سوالات متداول

سوالات متداول
ترمز دیسکی عقب دارای لنت ترمز معمولی مانند ترمز چرخ های جلو است و از همان روش چرخ های جلو بهره می برد و عملکرد بهتری نسبت به ترمز عقب کاسه ای دارد و معمولاً برای مدل هایی از خودرو که دارای شتاب و قدرت بیشتر هستند استفاده می شود. اين ترمز از نظر قدرت، مزيني بر ترمز كاسه اي ندارد و بيشترين مزيت آن خنك كاري سريع و زمان عكس العمل كوتاه تر است.


محصولات توليدي ايران خودرو به وسيله يک کد 5 رقمي شناسايي مي شوند. 3 رقم سمت چپ، کد محصول و 2 رقم سمت راست، کد کلاس خودرو است. به طور مثال، محصول پژو پارس داراي کد 282 است که داراي کلاس هاي مختلف مانند 13 است. براي شناسايي اين محصول از کد محصول 28213 استفاده مي¬شود.


در حال حاضر امكان نصب تجهيزات آپشن و سفارشي از طريق يكي از شركت هاي تابعه ايران خودرو به نام «شركت آپكو» وجود دارد. ليست آپشن هاي قابل نصب هر خودرو در صفحه معرفي هر يك از محصولات درج شده است.


در برخي از بخشنامه هاي پيش فروش، امكان انتخاب نوع خودرو و يا تيپ و مدل آن را به مشتري واگذار گرديده و هنگام ثبت نام، مشتري الزامي به تعيين مدل خودروي خود ندارد. پس از ارسال دعوتنامه، مشتري امكان انتخاب از بين خودروهاي توليدي را خواهد داشت. به طور مثال كد محصولات گروه وانت 990، گروه سمند 992، گروه پارس 994، ... است.


کروز کنترل سامانه كنترل سرعت خودرو است که براي آسودگي و برخورداري از امکان تنظيم سرعت مناسب با در نظر داشتن حداکثر سرعت مجاز در مسيرهاي طولاني به کار مي رود. در اين سامانه امکان تثبيت سرعت خودرو در شرايط مختلف بدون استفاده از پدال گاز فراهم شده است. به عبارت ديگر وظيفه سامانه کروز کنترل ثابت نگه داشتن خودرو بر روي سرعت دلخواه راننده است.


حذف اثرات نامطلوب خطاهاي كلاچ گيري و در نتيجه افزايش ايمني ترمز شديد، افزايش عمر لنت ها و ديسك و صفحه و كلاچ و كاهش مصرف سوخت را به همراه دارد.


برخي راننده هاي خودروهاي اتوماتيك به منظور در اختيار گرفتن تعويض دنده و رانندگي به صورت اسپرت، تمايل به تعويض دنده به صورت دستي دارند. به همين منظور در گيربکس هاي اتوماتيک با قابليت تعويض دستي (تيپ ترونيك)، هم خودرو مي تواند به صورت تمام اتوماتيک باشد و هم با تغيير موقعيت دسته دنده، مي توان دنده ها را به صورت دستي تعويض نمود.


   
 
ایران‌خودرودیزل در شبکه‌های اجتماعی
logo